ЧЕРНІГІВСЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО В КИЄВІ | RZM.ORG.UA

РІПКИНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ТОВАРИСТВА "ЧЕРНІГІВСЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО" +38 044 206 87 12

Зустріч з Ятченком

Зустріч з заслуженим діячем мистецтв – земляком з Ріпок

19 жовтня 2017 р. керівник Ріпкинського відділення Литвин О. зустрівся в Києві з нашим славетним земляком, з народним художником родом з Ріпок - Ятченком Юлієм Миколайовичем. Приводом до зустрічі було бажання художника допомогти Ріпкинському районному народного історико - краєзнавчому музею.
Юлій Миколайович народився 12 липня 1928 року у смт Ріпки, що на Чернігівщині. Як він сам розповів Литвину О., він народився на свято апостолів Петра і Павла, але батько був проти таких імен, які пропонував місцевий священик. Тому вибрали компромісний варіант – ім’я Юлій, бо 12 липня народився Юлій Цезар.
Зі слів митця, з малих літ він любив малювати, виховувався в сім’ї творчої інтелігенції, де завжди панував культ мистецтва і літератури культури у Києві, де на початку 1930-х років замешкали його батьки-письменники. Потім було навчання у Республіканській художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка (1939–1947 з дворічною перервою під час війни). Як розповідав Ятченко Ю. Литвину О., під час другої світової війни останнім товарним ешелоном йому з батьками вдалося з Києва виїхати до Донбасу, а потім звідти до міста Троїцька Челябінської області на Уралі.
Як тільки визволи Київ в 1943 сім’я Ятченко Ю. повернулась додому та по війні вступив у Київський художній інститут, де навчався у М. Шаронова та С. Григор'єва. Закінчив інститут 1953 р. 1956 р. став членом Національної спілки художників. Того ж 1956 року вперше взяв участь у художніх виставках.
З 1963 р. працював у рідному виші на кафедрі рисунка. 1979 року отримав звання професора. Загалом з 1971 по 2008 р. провів більше 10 персональних виставок. 16 квітня 2013 р. в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури була відкрита ювілейна ретроспективна виставка під назвою «Через віки», де репрезентувались живописні полотна, графіка й акварелі Ю. М. Ятченка.
Литвин О. розповів земляку про діяльність Ріпкинського відділення Чернігівського земляцтва про участь земляків з Києва у справі сприяння відродження духовності та культури в рідному районі.
Для Ріпкинського районного народного історико - краєзнавчого музею митець, заслужений діяч мистецтв Української РСР, передав каталог виставки свої творів 1990 р. Одне із своїх полотен, а саме портрет батька, Ятченко Ю. хоче передати до експозиції Чернігівського обласного художнього музею ім. Григорія Галагана. Деталі передачі були обговорені під час зустрічі. Роботи митця експонуються у музеях Києва, Донецька, Запоріжжя, Чернігова, Харкова, а також зберігаються у приватних збірках.
На згадку про зустріч земляків було зроблені фото на фоні полотен митця.

Литвин О.

  • ЗАКОНОДАВСТВО UA

    • Підключення та супровід професійних інформаційних систем із законодавства


  • IT СЕРВІС

  • ХОСТИНГ + ДОМЕНИ


    •  

  • С А Й Т И - Р А Й О Н У