ЧЕРНІГІВСЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО В КИЄВІ | RZM.ORG.UA

РІПКИНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ТОВАРИСТВА "ЧЕРНІГІВСЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО" +38 044 206 87 12

З Е М Л Я Ц Т В У - 19

 Вже 19 років поспіль товариство «Чернігівське земляцтво» у Києві збирає людей, небайдужих до долі Сіверського краю. 16 січня у щорічних загальних зборах членів земляцтва взяла участь делегація Чернігівської області на чолі з в.о. голови обласної державної адміністрації Сергієм Журманом та головою обласної ради Миколою Звєрєвим. До складу делегації Ріпкинського району ввійшли голова райдержадміністрації Ірина Вовк, її заступник Світлана Ткаченко, ріпкинський селищний голова Сергій Гарус та директор районного Центру дитячої та юнацької творчості Олександр Лаба.

У заході також взяли участь керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування всіх районів області і голови міст, народні депутати України нинішнього та попередніх скликань, керівники обласних земляцьких об’єднань у м. Києві, делегації Чернігівського земляцтва з Білої Церкви, Яготина, Вінниці, представники бізнесових структур.

Перед початком урочистостей гості свята оглянули виставку художніх робіт земляків Григорія Шкребеля та Миколи Засульського, виставку друкованої продукції видавництва «Дім, сад, город», виставки музеїв, окремих художників, робіт декоративно-прикладного мистецтва, рекламну продукцію туристичного бізнесу з Чернігівської області, загальноземляцькі стенди та стенди відділень під рубрикою «Наша історія».

Щорічне зібрання земляцтва з нагоди 19-ї річниці його утворення відкрив голова ради Товариства «Чернігівське земляцтво» у м. Києві Віктор Ткаченко. Він також прозвітував про роботу земляцтва протягом 2014 року.

Серед перших героїв, які відстояли київський Майдан і поїхали на захист Донбасу, був член земляцтва Олег Міхнюк. Він був членом Прилуцького осередку, заступником голови Української спілки ветеранів Афганістану. З перших днів брав активну участь у подіях Євромайдану у м. Києві у 2013-2014 роках, був командиром восьмої «афганської» сотні самооборони Майдану. Із своїми побратимами він в числі перших прийняв оборону у зоні АТО, де і загинув від ворожої кулі як герой. Віктор Ткаченко вручив його вдові та двом синам вищу земляцьку нагороду – «Почесний знак Товариства ”Чернігівське земляцтво“» у м. Києві – посмертно.

Найвищою земляцькою нагородою відзначено і Володимира Хільчевського – ветерана Великої Вітчизняної війни, учасника бойових дій за визволення Києва та форсування Дніпра, кавалера орденів Вітчизняної війни ІІ ступеня та «За мужність».

Звертаючись до присутніх у залі земляків, різних за віком та родом занять, в.о. голови облдержадміністрації Сергій Журман висловив щиру вдячність усім, хто не лише добрими словами, а й численними корисними справами підтримує свою малу батьківщину.

— У надзвичайно складний для нашої держави час особливо важливо зберігати відчуття єдності зі своїм народом. І діяльність саме таких громадських — позаполітичних — об’єднань, як Чернігівське земляцтво, набуває сьогодні особливої ваги. Тому що вас пов’язує між собою не бізнесовий чи партійний інтерес, не пошук власної вигоди, а допомога своїм землякам, - наголосив Сергій Журман.

Він відзначив: сьогодні ці стосунки набувають нових барв і значень. Адже тисячі наших земляків захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої держави на сході країни. І вони потребують як нашої моральної підтримки, так і матеріальної та технічної допомоги.

В області активно діє волонтерський рух. Чернігівські волонтери надають бійцям АТО всю можливу допомогу: від психологічної до матеріально-технічної, також доставляють на передову і посилки з дому, і свіжу місцеву пресу, і патріотичні малюнки дітей.

Принагідно Сергій Журман подякував усім землякам, які долучилися до шляхетної справи захисту Вітчизни та підтримки її оборонців.

Війна на сході держави не могла не вплинути і на щоденне життя регіону. Через необхідність жорсткої економії бюджетних коштів не вдалося реалізувати у повному обсязі низку культурно-мистецьких програм та заходів. Проте, зауважив в.о. голови облдержадміністрації, і державні свята, і ювілеї Тараса Шевченка, Олександра Довженка та Михайла Коцюбинського ми відзначили на належному рівні. До участі у цих та інших культурно-просвітницьких заходах долучилися і члени Чернігівського земляцтва.

— Не можу залишити поза увагою і активну участь земляків у економічному житті області, адже вона сприяє розвитку інфраструктури регіону, туризму, залученню інвестицій, підтримує соціальну сферу.

Така тісна співпраця ще раз підтверджує думку про те, що ніякі внутрішні політичні колізії та потрясіння, ніяка зовнішня агресія не здатні розірвати зв’язок справжніх синів і доньок Чернігівщини з рідною землею, - підкреслив Сергій Журман.

Від імені всієї чернігівської громади на згадку про 19-річчя утворення Товариства він вручив голові ради Товариства «Чернігівське земляцтво» у місті Києві Віктору Ткаченку пам’ятний подарунок, а також нагородив земляків відзнаками облдержадміністрації.

За активну громадську діяльність, вагомий внесок у зміцнення ділових контактів і розбудову Чернігівщини та значну особисту допомогу нашим військам у зоні АТО Почесною грамотою обласної державноїадміністрації нагороджено голову Правління приватного акціонерного товариства «Київоблагротехпостач» Михайла Давиденка.

За активну громадську діяльність, вагомий внесок у зміцнення ділових контактів і розбудову Чернігівщини та у зв’язку з 80-річчям від дня народження Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено артиста театру, естради та кіно, заслуженого артиста України родом з Ладанки Прилуцького району Бориса Харитонова.

Присутніх також привітав та вручив відзнаки голова обласної ради Микола Звєрєв. Він подякував усім землякам, які у цей непростий час простягають руку допомоги тим жителям Чернігівського краю, яким зараз найважче.

— У нас непроста економічна ситуація. Спасибі вам усім, хто реалізовує економічні проекти, допомагає піднімати духовність і культуру в містах, селах і районах області. Вірю в те, що ми разом усією громадою земляків здатні відродити нашу славетну Чернігівську землю, - зазначив Микола Звєрєв.

На завершення офіційної частини зборів відбулась церемонія підписання Угоди про співробітництво між Чернігівською обласною державною адміністрацією, Чернігівською обласною радою та Радою товариства “Чернігівське земляцтво” у м. Києві на 2015 рік.

УГОДА про співпрацю Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в м. Києві на 2015 рік.doc

Після цього учасники та гості свята переглянули святковий концерт.

  • ЗАКОНОДАВСТВО UA

    • Підключення та супровід професійних інформаційних систем із законодавства


  • IT СЕРВІС

  • ХОСТИНГ + ДОМЕНИ


    •  

  • С А Й Т И - Р А Й О Н У