ЧЕРНІГІВСЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО В КИЄВІ | RZM.ORG.UA

РІПКИНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ТОВАРИСТВА "ЧЕРНІГІВСЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО" +38 044 206 87 12

25.04.2013 - З Б О Р И


 Минулого тижня 25 квітня відбулося чергове засідання Ріпкинського відділення Товариства “Чернігівське земляцтво” в місті Києві. Зустріч земляків пройшла у теплій, сердечній атмосфері. Місцем зустрічі був Міжнародний виставковий центр на Броварському проспекті. Були присутні члени осередку Литвин Олександр, Федяй Володимир, Гуртова Алла, Авраменко Микола, старійшина земляцтва Буленок Анатолій Павлович, Брагинець Олександр, Мурашко Надія, Доля Михайло, Марущенко Діна, Волохин Михайло, Граб Сергій, Коваль Микола, Петраньов Геннадій, Пінчук Володимир, Сафонова Поліна, Циркунов Леонтій. Був присутній окрім членів осередку й почесний гість - заступник голови Ради Пушкарьов Володимир Володимирович.

Перед початком зібрання земляки щиро привітали з днем народження саме 25 квітня Граба Сергія, підполковника Служби безпеки України у відставці, члена Національної спілки журналістів України, автора понад 70 публіцистичних та історичних публікацій, який активно співпрацює з газетами "День", "Народна армія", "Гарт", "Дзвін Севастополя", "Українське слово", "Шлях перемоги", "Історія України", журналами "Досьє секретних служб" та "Невідома розвідка".

Чергове засідання відбулося з порядком денним:

1. Обговорення змісту проекту Угоди про співпрацю Ріпкинської районної державної адміністрації, Ріпкинської районної ради, Ріпкинського відділення Товариства “Чернігівське земляцтво” в місті Києві на 2013 рік для подальшого підписання її сторонами та шляхів забезпечення виконання цієї Угоди.

2. Про різні питання щодо поточної діяльності Ріпкинського відділення Товариства “Чернігівське земляцтво” в місті Києві (оновлення списку членів відділення; про поздоровлення ветеранів до Дня Перемоги; фінансове забезпечення діяльності відділення – через членські внески відповідних сум грошей та інші можливі канали фінансування; тощо).

Доповідачем по першому питанню був Федяй Володимир, по другому Литвин Олександр.

Федяй Володимир оприлюднив угоду про співпрацю Ріпкинської районної державної адміністрації, Ріпкинської районної ради, Ріпкинського відділення Товариства “Чернігівське земляцтво” в місті Києві на 2013 рік.

Основні положення угоди наступні.

1. У рамках вирішення актуальних питань соціально-економічного та культурного розвитку району:

– вивчити можливості розвитку в середньостроковій перспективі:

крупнотоварного виробництва продукції тваринництва, зокрема шляхом будівництва та реконструкції тваринницьких об’єктів;

виробництва енергоносіїв з екологічно чистих відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива з метою застосування в реальному секторі економіки та домогосподарствах району;

* здійснювати пошук організаційних та економічних важелів розвитку сільського (зеленого) туризму;

* сприяти підвищенню інвестиційної привабливості району та залучення інвесторів, зокрема, шляхом реклами інвестиційних пропозицій. З цією метою підготувати інформаційний буклет “Ріпкинщина чекає інвестора”;

* розширювати та удосконалювати форми і методи співпраці керівників та інших членів Ріпкинського відділення Чернігівського земляцтва в місті Києві з керівниками та іншими посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району (шляхом участі представників відділення земляцтва у засіданнях Колегії райдержадміністрації, Президії районної ради, виконкомів селищних і сільських рад, проведення робочих зустрічей представників сторін при вирішенні окремих питань тощо).

2. Співпрацювати у:

* збереженні пам’яток історії та культури району;

* поповненні бібліотечного фонду району літературою;

* створенні нової експозиції в Ріпкинському районному народному історико-краєзнавчому музеї;

* придбанні іграшок для дошкільних навчальних закладів району до Міжнародного дня захисту дітей;

* облаштуванні та утриманні у належному стані територій сільських кладовищ (ремонт або заміна огорожі, прибирання старих та інших дерев, які несуть загрозу пошкодження могил померлих, виділення спеціального місця для сміття тощо).

3. Здійснити спільні заходи з підготовки та проведення:

* зустрічей з ветеранами Великої Вітчизняної війни до Дня Перемоги та молоддю Ріпкинщини, працівниками районних установ освіти, культури, охорони здоров’я тощо;

* святкування 70-ї річниці визволення Ріпкинського району від фашистських загарбників;

* районного ярмарку “Cвято урожаю - 2013”;

* Днів сіл та селищ району;

* культурно-мистецьких акцій в районі із залученням видатних земляків;

* районних спортивних змагань на Кубок земляцтва;

* акції “Першокласник - 2013”.

4. До 70 – річчя визволення району від фашистських загарбників вжити спільних заходів для облаштування братської могили в с. Новосілки з

виготовленням і встановленням надгробної плити та стели з викарбуваними іменами радянських воїнів (включаючи Героїв Радянського Союзу) та місцевих жителів, які загинули під час бойових дій при форсуванні р. Дніпро у роки Великої Вітчизняної війни.

5. Сприяти розвитку історико-археологічного заповідника “Древній Любеч”, в тому числі й через діяльність “Благодійного фонду Святого Антонія Печерського”.

6. Спільними зусиллями винайти можливості для участі дитячих та фольклорних художніх колективів району в концертах, пов’язаних з проведенням щорічних загальних зборів Чернігівського земляцтва в місті Києві, з метою їх духовного та мистецького зростання.

7. Висвітлювати результати співпраці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району з Ріпкинським відділенням Чернігівського земляцтва в місті Києві у районній газеті «Життя Полісся», на офіційному сайті райдержадміністрації та в земляцькому часописі “Отчий поріг”.

За час, що пройшов від минулого зібрання, проведена певна робота, спрямована на укріплення зв’язків з рідним краєм. . Ось деякі з них: за ініціативи Марущенко Діни почалася робота по впорядкування кладовища в селі Нові Ярилович. На ці роботи Марущенко Діна направила 8700 грн. власних коштів, для чого був складений кошторис робіт, що передбачає звалення сухих та підрослих дерев, очищення території, зведення паркану навколо кладовища, очищення та пофарбування старого фасадного паркану, облаштування сміттязвалища. Ці кошти були передані Литвином Олесандром предстаникам Новояриловицької сільської громади 26 квітня.

Не залишилися осторонь і роботи по впорядкуванню могили загиблим воїнам в Нових Яриловичах, що на трасі Чернігів –Гомель в центрі села.

 

У такому родинному земляцькому колі час сплинув дуже швидко і розставатися не хотілося. Наступне зібрання земляки домовилися зібрати в червні місяці. І завдяки Чергінівському земляцтву спілкуються й допомогають своїй малій батьківщині.
 

  • ЗАКОНОДАВСТВО UA

    • Підключення та супровід професійних інформаційних систем із законодавства


  • IT СЕРВІС

  • ХОСТИНГ + ДОМЕНИ


    •  

  • С А Й Т И - Р А Й О Н У