27.08.2016 - Л Ю Б Е Ч
ФЕСТИВАЛЬ В ДРЕВНЬОМУ ЛЮБЕЧІ
Щороку проходить Відкритий фестиваль традиційного слов’янського мистецтва та бойових єдиноборств «Київська Русь» у Древньому Любечі, на Замковій горі – у серці Київської Русі, місці, де вперше на з’їзді князів 1097 року пролунав заклик до єднання всіх наших земель. Цього разу 27 серпня 2016 р. відбувся VIII Відкритий фестиваль традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств "Київська Русь", присвячений 25-й річниці незалежності України, з нагоди 1000-річчя Любецької битви та 1000-річчя перебування Преподобного Антонія Печерського на горі Афон, успішно пройшов у Древньому Любечі 27 серпня ц.р.
Починаючи з перших фестивалей, ріпкинське відділення завжди брало участь в цих заходах. Так і цього разу, від ріпкинського відділення в урочистостях взяли участь голова відділення Литвин О.В., заступник Гуртова А.В., Гончар А.
Гуртова А. та Литвин О. передали музею на оновлення експозиції «Древній Любеч» 500 грн. та 1000 грн. любецькій громаді для проведення турніру з волейболу на кубок Ріпкинського земляцтва.
Представники Ріпкинського відділення поспілкувалися з керівництвом району - головою райради та головою держадміністрації, оглянули експозиції сільських громад.
Основною метою фестивалю є пропаганда історичних, культурно-мистецьких надбань Сіверського краю, народних художніх промислів, розвиток туризму, популяризація традиційних бойових видів єдиноборств. В рамках фестивалю свою майстерність демонстрували дзвонарі чернігівських церков у фестивалі-конкурсі «Любецький передзвін» та інші творчі колективи Чернігівщини та України. Цього року цей фестиваль проходить вже 8-й раз.
Урочистості розпочалися зустріччю почесних гостей біля Спасо-Преображенського храма, де відбулося богослужіння за участю настоятеля Спасо-Преображенського храма в Любечі протоієрея о.Іоанна. На фестиваль завітали і гості з Німеччини. Делегація німецьких молодих державних службовців відвідали Любеч в рамках візиту на Чернігівщину згідно програми «Волонтерський рух: європейський досвід та українські громадянські практики».
Після богослужіння учасники свята урочисто пройшли до Замкової гори, біля підніжжя якої відбулася театралізована зустріч почесних гостей.
Почесні гості поклали квіти до пам’ятника 900-річчю Любецького з’їзду князів на Замковій горі, обеліску любечанам, загиблим під час Другої світової війни, пам’ятнику на братській могилі воїнів-визволителів Любеча в 1945 році, пам’ятного знаку Антонія Печерського.
Наступним пунктом насиченої фестивальної програми став огляд тематичної експозиції «Любеч стародавній» та театралізоване дійство біля кам’яниці Полуботка.
Урочисте відкриття VІІІ Відкритого фестивалю традиційної слов’янської культури і бойових єдиноборств «Київська Русь» розпочалося в 13.00 видовищним парадом учасників фестивалю на стадіоні за участю професіональних та аматорських колективів Чернігівської області та гостей фестивалю, показові виступи клубів історичної реконструкції та бойових єдиноборств; майстер-класи, ярмарок майстрів, виставки територіальних громад Ріпкинського району, дитячі розважальні майданчики, святкова торгівля.