П Р О - В І Д Д І Л Е Н Н Я
Відомості про Ріпкинське відділення
Ріпкинське районне відділення товариства «Чернігівське земляцтво у Києві» створене у 2001 році. Зараз воно об'єднує понад 70 краян, серед яких 14 осіб мають вчені звання докторів та кандидатів наук різних галузей науки і техніки, працюють на керівних посадах у державних і приватних структурах. Є серед наших земляків відомі економісти, юристи, журналісти, лікарі, військовослужбовці. Отож, представлено в земляцтві різними професіями і суспільними групами, але об'єднані щирою любов'ю до «малої батьківщини», тих стежок, якими ходили наші дитячі ноги... Серце кожного з них горнеться завжди – за радощів і смутків до рідної землі.
Великий особистий внесок в становлення Ріпкинського осередоку земляцтва вніс перший голова відділення Володимир Коваленко, «мала батьківщина» якого у селі Тамарівка. Закінчив Павлівську середню школу, Київське професійно-технічне училище №24, Київський інженерно-будівельний інститут та ВПШ при ЦККПУ. Працював слюсарем-сантехніком, інженером, виконробом, профспілковим діячем... Одне слово пройшов шлях, як мовиться, від низин і до вершин.
Десять років обіймав посаду начальника управління справами Державної податкової адміністрації України, а нині голова наглядової ради ПрАТ «Тельком». Нагороджений відзнакою Президента України, орденом "За заслуги" ІІІ ступеня, орденом "Знак пошани", Грамотою Верховної Ради України та Почесною грамотою Верховної Ради України, Хрестом пошани "Закон, честь, мужність", багатьма медалями та відомчими відзнаками.
З жовтня 2013 р. Ріпкинський осередок земляцтва очолює Олександр Литвин, «мала батьківщина» якого у селі Нові Яриловичі. Закінчив Новояриловичську середню школу з золотою медаллю у 1973 р., Чернігівський філіал Київського політехнічного інституту, аспірантуру при Київському політехнічному інституті. Служив в Радянській армії після навчання. Працював інженером – конструктором в Київському КБ токарних верстатів, потім науковим співробітником, асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри конструювання верстатів та машин НТУУ «КПІ». Пройшов весь шлях становлення викладача, підготував та випустив для праці більше сотні інженерів-верстатобудівників, магістрів та бакалаврів.
Автор більше 220 наукових та методичних робіт, 2 книг, близько 15 винаходів, корисних моделей та інших об’єктів інтелектуальної власності.
Напрями наукової діяльності: синтезу й аналізу затискних механізмів, обладнання автоматичного маніпулювання різними об'єктами та технологічного оснащення для металорізальних верстатів та проблем инауково-технічної творчості (креатології) та інтелектуальної власності.
Нагороджений відзнакою «Изобретатель СССР» та Почеснми грамотами НТУУ «КПІ».
Заступники голови Ріпкинського відділення: Федяй Володимир Олександрович, Гуртова Алла Володимирівна, Марущенко Діна Максимівна.
Вочевидь, що люди, об'єднані у регіональному відділенні, - професіонали, авторитетні і знані в Україні та за її межами. Та їхні серця замагнічені до рідного шматочка землі, до тієї щасливої назви "мала батьківщина".
Насиченою і багатогранною є діяльність Ріикинського осередку земляцтва.
Незмінним гаслом відділення є активна позиція всіх його членів - кожний член осередку має ініціювати хоча б одну корисну справу для своєї "малої батьківщини", рідного краю і людей, котрі там проживають.
Безумовно, у кожного різні можливості, та головне мати бажання і щирий поклик душі, робити добро рідному краю. Без цього навіть коштовні проекти та подарунки нічого не варті.
Сьогодні порівняно невелика проти інших регіональних відділень чисельність Ріпкинського осередку відрізняється досить високою активністю і корисними справами, бо переважна більшість його членів займає активну позицію, сердечно допомагає землякам.
За активною участю членів Ріикинського осередку на "малій батьківщині" були проведені заходи зі святкування 80-річчя створення Ріикинського району та 60-річчя визволення від німецько-фашистських загарбників.
З пам'ятної нагоди ювілею району заступник Ріпкинського осередку товариства "Чернігівське земляцтво" Діна Марущснко ініціювала виготовлення за власний кошт тисячі ювілейних медалей "Ріпкинському району – 80 років" для нагородження заслужених людей.
Перекликом поколінь та незабутніх спогадів про життя та своє дитинство стали святкові заходи, присвячені 70-річчю створення першої Ріпкинської та Любенької середніх шкіл. 50 річчя Новояриловицької середньої школи у 2006 р.
Зі сльозами на очах випускники різних поколінь цих славетних, можна сказати, найкращих навчальних закладів району, зустрічались зі своїми вчителями і однокласниками. Згадуючи довоєнні і повоєнні роки – і веселі, і сумні події, дякували своїм вчителям, багато з яких полишили найсвітліший слід на землі в своїх учнях, яких навчили добра й любові до рідної землі.
Відвідавши вперше у 2003 році історичні місця Любеча наша землячка Діна Марущенко вирішила допомогти відродженню його святині - печери святого Антонія. Власним коштом відреставрувала старовинну ікону, встановлену над входом до печери, окрім того виготовила її копію для Любецького краєзнавчого музею, допомогла відремонтувати сходи та перила, які ведуть на гору до печери святого Антонія.
Делегація Ріпкинського осередку «Чернігівського земляцтва» упродовж кількох років бере участь у хресному ході та заходах, присвячених Дню святого Антонія та Відкритих фестивалях традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь», які щорічно відбуваються у Любечі.
Прагнучи надати якомога більшу допомогу своїм землякам та рідному краю, вихідці з Ріпкинського району, які працюють та проживають у Чернігові, за прикладом киян, створили Ріпкинське земляцтво у Чернігові. Співпраця Ріпкинського осередку Чернігівського земляцтва у Києві з земляками, котрі проживають у Чернігові дають непогані результати, особливо з питань розвитку економіки району, проведенню культурно-освітніх та виховних заходів. Тому з кожним, спільно проведеним заходом, така співпраця стає усе результативнішою. Ділові люди, які входять до регіонального відділення, надають практичну і консультативну допомогу малому і середньому бізнесу, який набуває розвитку на "малій батьківщині". Тому вважаємо й себе причетними до активізації економічного життя Ріпкинського району.
Для всіх жителів Ріпкинського району надзвичайною подією стало видання книги "Краю Ріпкинський мій", яка розповідає про видатних земляків, географію, природу, економіку, культуру та побут.
Ще одним друкованим виданням стали нариси з історії Любеча, автором яких є член Ріпкинського осередку земляцтва Сергій Граб, який на основі багатьох документів та переказів любечан розповідає про визначні події з історії цього стародавнього міста та людей, які її творили
Земляки з Києва завжди приймають активну участь в організації та проведенні масових заході в районі: святкуванні звільнення Ріпкинського району від фашистів загарбників, шануванні пам’яті загиблих в роки Великої Вітчизняної війни, свята Дня перемоги, свята врожаю, ювілейних дат населених пунктів (80-річчя створення району, 400-річчя першої письмової згадки про Ріпки, 300-річчя заснування селищ Радуль і Добрянка, шанування випускників шкіл району тощо). Традиційно, земляки відділення організовують проведення Новорічних свят для школярів з малозабезпечених сімей в Києві.
Члени Ріпкинського відділення Земляцтва приймали активну участь у фінансуванні спорудження Свято-Миколаївського храму у Ріпках, виготовлення іконостасу для цього храму, розробці Генерального плану забудови Любеча, комп’ютеризації шкіл району, наданню благодійної допомоги дітям з малозабезпечених сімей (передача одягу, оплата лікування, передача книжок тощо).
Члени Ріпкинського відділення у 2014 р.брали часть у благодійній діяльності з надання допомоги українській армії та національній гвардії у боротьбі з незаконними збройними формуваннями на сході країни. п
ридбано у відділеннях Ощадбанку сертифікати казначейських зобов’язань “Військові” для підтримки української армії на суму близько 10 тис. гривень.
З ініціативи члена Ріпкинського відділення Чернігівського земляцтва, генерального директора ТОВ “Солярис” Марущенко Д. придбано для центрального військового госпіталю в м. Києві:
– імпортний медичний апарат для видалення гною із ран (виробництва ФРН) за 25 тис. гривень;
– два спеціальних крісла для інвалідів ( виробництва Іспанія) майже за 16 тис. гривень;
– близько 1 тони медичних бинтів із ФРН.
- ТОВ “Солярис” перераховано понад 100 тис гривень на банківський рахунок, відкритий для збору коштів на підтримку родин та вшанування героїв Небесної сотні.